WSS Güvenlik

Güvenlik kartli gecis sistemleri

YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİ
Yangın Alarm Sistemleri, Yangın Algılama, Duman Dedektörleri, Yangın Butonları, Yangın Sirenleri, Kornalar, Adresli Yangın Sistemleri,

ADRESLİ YANGIN SİSTEMLERİ

Loop hattı üzerinden haberleşen, Duman dedektörü, Isı dedektörü, Diğer dedektörler, Sirenler, Kornalar, Modüller Tamamı adreslenebilen ve bu adresleri aynı loop hattına bağladıktan sonra panele dönüş yapılarak oluşturulan sistemlerdir. Loop sistemi için panel özellikleri kontrol edilerek her hat için 126 Cihaz adreslene bilmektedir. Adreslenen cihazları panel gördüğü zaman isim vererek ayırabilir.

Adresli yangın panellerinde, panel çıkışları kontrol edilebilir panel istenilen senaryolara uygun hale getirilebilir. Adresli panellerin bilgisayar programı ile haberleşmesi yapılabilir, kurulumu daha kolay ve kullanışlı hale getirmiş olur. Panel programı ile grafik ekran özelliği kullanıldığında panelin ekipmanları olan dedektör, sirenler, modüller uzaktan harita ile izlenmiş olur. Adresli panellerde birçok özellik mevcuttur. İstenilen senaryo için zoonlar hazırlanır röle çıkışları belirlenir. Bina otomasyon sistemi yangını izleyebilir istediği noktalardan izleme kontakları otomasyona aktarıla bilir.

Akıllı bina teknolojisi ile bu özellikler çok daha fazla geliştirile bilir. Senaryo geniş tutularak bina ve çevresi otomasyon izlemesi gibi bir sisteme dönüştürülerek izlenebilir. Senaryoya uygun ürünler seçilerek yapılmalıdır. Binalar için kurulmuş hava kanallarından, klima santrallerine, ısıtmadan soğutmaya, sistem odalarının hava örneklemesine, basınç fanlarından, eksoz fanlarına kadar birçok noktanın kontrol ve izlemesi yangın senaryosundan yapılmaktadır.

 Adresli Duman Dedektörleri

Dedektör üzerinde bulunan swich ve benzeri sistemlerle projede belirlenmiş olan adresler verilmelidir. Böylece her dedektör birbirinden farklı bölgeleri temsil ederek çalışmış olur.
Loop hattına dedektör kablosu girdi çıktı şeklinde bağlanarak hattın devam etmesi sağlanır.
Takıldığı yerin yakın çevresinde oluşabilecek duman için algılama yaparak merkez panele dumanın varlığını bildirir.

Adresli Isı Dedektörü

Dedektör üzerinde bulunan swich ve benzeri sistemlerle projede belirlenmiş olan adresler verilmelidir. Böylece her dedektör birbirinden farklı bölgeleri temsil ederek çalışmış olur.
Loop hattına dedektör kablosu girdi çıktı şeklinde bağlanarak hattın devam etmesi sağlanır.
Takıldığı yerin yakın çevresinde oluşan yüksek ısıyı algılar ve paneline bilgisini gönderir. Isı artış hızı dedektörü kullanılarak ısının hızlı arttığını görebiliriz ve bu artış hızını panele ısı artması var diye bilgilendirebiliriz.

Adresli Sirenler (Kornalar)

Sirenler üzerinde bulunan swich ve benzeri sistemlerle projede belirlenmiş adresler verilmelidir. Adreslenmiş sirenler panel programında ayrılmış olarak bulunur. Dedektör alarm algılaması durumunda adreslenmiş sirenlerden istenilen bölgeler çaldırılabilir.
Sirenler flaşörlü ve flaşörsüz olarak üretilmektedir. Flaşör haricen kullanılabilir. Siren ve flaşör yakın takılarak senaryo oluşturulabilir.
Örnek: Senaryo devreye girdiğinde sirenler ilk 20 saniye çalacak sonrasında sirenler susacak anons devreye girecek ve anons boyunca flaşörler çakacaktır. (Anons ; Lütfen 5.katı boşaltınız asansörleri kullanmayınız.) sonrasında anons susacak siren devreye girecek bu şekilde uzun senaryolar oluşturulabilir.

Adresli Modüller

Sisteme giriş ve çıkış (in-out) bağlantıları için kullanılan, kendi üzerinden adreslenebilen cihazlardır. Loop hattına direk bağlanan beslemesini loop hattından alır.

KONVANSİYONAL YANGIN SİSTEMLERİ

Zoon sistemiyle çalışan panellerdir. Zone kablosu hat sonu direnci takılarak dönüş yapılmadan hat bitirilir. Dedektörler ve diğer ekipmanlar adresleme yapılmadan kullanılır. Daha çok küçük adetli yerlerde kullanılır. Aynı hatta 10 ile 20  arası dedektör konulabilir ve bu sayı daha fazlada olabilir. İki zone 4 zone 6 zone 8 zone diye 64 ve daha üstüne çıkabilir.

Ortak çıkış kullanır. Bilgisayardan takibi yapılamaz ve zone programlaması yapılmaz. Siren hattı ayrı çekilir. Elektronik 12 veya 24 volt siren kullanılır. Bir çok farklı markanın ürünleri birbiriyle çalışabilir.

 


Konvasiyonal Duman Dedektör

Konvansiyonal Isı Dedektörü

Konvansiyonal Siren (Elektronik Siren)

Konvansiyonal Modül
 

 
 
 
YANGIN ALARM SİSTEMLERİ, YANGIN ALGILAMA, YANGIN SİSTEMİ RUHSATI, DUMAN DEDEKTÖRÜ, GAZ DEDEKTÖRÜ, ISI DEDEKTÖRÜ, SİREN, KORNA, FLAŞÖR, YANGIN MODÜLLERİ, ADRESLİ YANGIN ALGILAMA SİSTEMİ, KONVANSİYONAL YANGIN ALGILAMA SİSTEMİ, ADRESLİ ALGILAMA, ALGILAMA SİSTEMİ, HAVA ÖRNEKLEME DEDEKTÖRLERİ, ADRESLİ YANGIN SİRENLERİ, GAZ DEDEKTÖRLERİ, ADRESLİ YANGIN PANELİ, KONVANSİYONAL YANGIN PANELİ
Kartlı Geçiş (ACCESS)
Kamera Sistemleri (CCTV)
Yangın Algılama
Seslendirme ve Acil Anons
Diafon Sistemleri
Alarm Sistemleri
  Fiber Sistemleri
 
 

 
 Ana Sayfa | IPTECH | Hizmetlerimiz | Referanslar | Güvenlik Nedir | İletişim

©2011 IPTECH GÜVENLİK Tüm Hakları Saklıdır...

.