Kartlı geçiş, CCTV Kamera, Yangın Alarm, Hırsız Alarm, Acil Anons ve Seslendirme

Kartlı geçiş, CCTV Kamera, Yangın Alarm, Hırsız Alarm, Acil Anons ve Seslendirme


 
 

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLER
KART OKUMA SİSTEMİ - KARTLI TURNİKE SİSTEMİ - KARTLI BİOMETRİK SİSTEMLER


KARTLI GECİŞ SİSTEMLERİ

Kartlı geçiş sistemleri  girişlerin ve çıkışların kontrollü yapılması istenen yerlerde kullanılan sistemlerdir. Kart okuma sistemleri turnikelerin giriş ve çıkış noktalarında kullanılarak turnike kart okuma sistemi kurulmuş olur. Otopark bariyeri, park bariyeri giriş ve çıkışlarına uygulanarak girişlerin ve çıkışların kart ve kart yetkisi olanlar tarafından kullanılması sağlanmış olur. Kartlı PDKS (personal takip sistemi) kart kullanılarak personallerin takibinin yapılması, Parmak izi ve kart ile personal devam kontrol , çalışma süresi, mesai hesaplaması, maaş hesaplaması gibi sistemlerin kullanılmasında yardımcı olmakyadır.

Kart sistemleri Standalone dediğimiz bağımsız paneli yada başka bir noktadan kontrolü olmayan sistemler ve bilgisayar kontrollü takip ve ayarlarını pc üzerinden kontrol edildiği birazdaha uzman sistemlerdir. Bu sistemler proje büyüklüğüne göre  sistemin büyümeside yapılmaktadır. Kart sistemleri binamızın belirli yerlerinde alarm olarakta kullanılmaktadır.
 


STANDALONE OKUYUCU


KARLI GEÇİŞ SİSTEMİ MİCROİŞLEMCİ KONTROL

Bariyer için kullanılmış kart sistemleri otoparklara izinsiz girişi engellemek, ücret hesaplaması yapmak özel lullanım otoparklarını yabancı araçların kullanmaması için kullanılan sistemlerdir.
Bu tarz sistemlerde uzak mesafe okuyucuda kullanılmaktadır kartların daha uzak noktadan okunması araç yaklaştı 1 metreden kolunu dışarıya çıkarmadan okuyan okuyucular vede tag diye adlandırdığımız araç içindeyken çalışan ogs mantığında çalışan okuyucularda kullanıla bilir. aracın içersinde olması yeterlidir.

 


TURNİKE KARTLI GİRİŞ SİSTEMİ


BARİYER KARTLI GİRİŞ SİSTEMİ

Bağımsız Geçiş Sistemleri:
Herhangibir program veya bilgisayar bağlantısına gerek duymadan merkez paneli yada panelsiz çalışabilen standalone kart okuyucular diye adlandırılmış sistemlerdir. Okuyucu üzerinden kart tanımlama yapılabilen gerekli ayarlamaların ve ayarların okuyucuya kendi üzerinden ayarlama yapılabilen sistemlerdir. Böylelikle daha ekonomik ve daha kolay kurulum sistemler oluşmuş olur. Profesyönel geçiş yapılmasını istenmeyen yerlerde tavsi edilebilir.

Bağımlı Geçiş Sistemleri:
Bağımlı geçiş sistemleri sistemle ilgili geçiş raporları kullanım ayarları yetki ayarları ve benzeri bütün programlamaların bilgisayar üzerinden yazılım aracılığıyla yapılan sistemlerdir. Büyük sistemlerde tercih edilen ve kullanıcıya kolaylık sağlayan kartlı geçiş (access) sistemleridir. Bu sistemler proje büyüklüğüne göre sistem markası ve modelleri firmalar tarafından seçilmelidir. Büyük ve küçük ölçekli firmalarda kullanılabilir. Bilgisayar yazılımı aracılığıyla cihazların arza takibini online geçişleri kişilerin hareketlerini kapıların durumlarını ve bir alarm sistemi mantığıyla bazı bölümlerin güvenliğini kontrol altına alınmasına yardımcı olan sistemlerdir. Güvenlik sistemleri denildiğinde akla gelen profesyönel başarılı sistemlerden birtanesidir. Gelişen teknoloji çağında kartlı geçiş sistemleri önem yer almaktadır. Firmamız bu sistemleri özenle projeye uygun olarak tasarlamakla beraber montaj ve devreye alma kısımlarını yapmaktadır. Kartlı geçiş sistemleri marka modele bağlı olarak kart bilgilerini ve geçiş loglarını hafızasında tutar elektrik kesintilerinden etkilenmez ve yazılımla haberleşmesinde bu bilgileri databaselere yedekler. Yazılım yedekleri alınarak sistemin daha güvenlik ve uzun ömürlü olması sağlanmış olur.
 

PERSONEL DEVAM KONTROL YAZILIMI (PDKS)
Personal takip sistemleri isteğe bağlı olarak kullanılan cihaz özellikleriyle kartlı, parmak izi, yüz tanıma veya iris okuyucu seçilebilir. Personal giriş ve çıkışlarda okuyucuya gelir kart yada parmak okuttuktan sonra giriş yada çıkışını yapar. Okutulan bilgiler yazılımda depolanır. Ay sonu PDKS raporu oluşturulur. Gelmeyenler, geç gelenler, izinliler, gelenler, mesai yapanlar, mesai yapmayanlar buna benzer raporlar oluşturularak personalin giriş ve çıkış saatleri kaydedilmiş olur. Program puantaj amaçlı kullanılmak istenirse geliş ve gidiş saatleri kullanılarak maaş hesaplaması, fazla çalışılan mesai toplamı mesai hesaplaması, ek ücretler ve kesintilerin yazılım tarafından kendi hesaplaması yapılabilir.
 

STANDALONE KART OKUYUCULAR
Herhangi bir bilgisayar ve yazılıma ihtiyaç duymadan kendi başına çalışabilen okuyuculardır. Daha çok küçük ölçekli işyerlerinde ve apartman kapılarında kullanılan cihazlardır. Bilgisayar ve yazılım bağlantısı yapılmadan kendi üzerindeki tuşlar yada programlama kartlarıyla cihazın ayarları ve kart tanımlamaları yapılan standalone okuyuculardır. Üzerinde röle çıkışları yardımıyla kapı, bariyer, turnike gibi geçiş için kullanılan yerlerin güvenli bir şekilde kullanımını sağlayan basit olduğu kadarıylada güvenli okuyuculardır.

ONLİNE KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ
Online kartlı geçişler üzerinde hafızası olmayan yada üzerindeki hafıza kullanılmadan bilgisayar yazılımı ile haberleştirilip olayları yazılıma sordurularak cevap verilmesi istenen okuyuculardır. Yazılım databasine kaydedilmiş verileri okuyarak cevap veren ON-LİNE cihazlardır. Kullanım amacı geçiş kontrol olarak kullanılır.

OFFLİNE KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ
Offline diye tabir ettiğimiz PC ye bağımlı geçiş kontrol sistemlerinin çalışma şekli, basit olarak şu şekildedir

Kartlı geçiş sistemi ile kontrol altına alınması gereken kapı, bariyer, turnike gibi ürünlerin yanına proximity (yakınlık) kartlarını okuyabilen reader (okuyucu) lar yerleştirilir. Bu okuyucular sistemin ana kontrolünü sağlayan bir ana kontrol kartı üzerinde kablo vasıtası ile birleştirilir.  Ana kontrol kartı PC ile direk bağlantı kurabilen ve PC üzerinden gelen emirleri kilitlere, okuyuculara ve kullanılan diğer ekipmanlara ileten, uygulanmasını sağlayan, uygulanıp uygulanmadığını PC ye yeniden geri bildirimde bulunarak sistemin kararlı çalışmasını sağlayan beynini teşkil eder. 

Offline sistemlerin en büyük özelliği, hazırlanan senaryolar doğrultusunda sistemin çalışması ve gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra PC kapansa bile giriş çıkış işlemlerini belirlenen yetkiler dahilinde uygulayabilmesi, ve PC baglantısı yeniden sağlandığında gerçekleşen tüm olayları arıza durumlarını ve hareketleri PC ye aktarabilmesidir.

Bir kartlı geçiş kontrol sistemine sahip olduğunuzda, giriş çıkışların kontrolünün yanı sıra kişilerin işe geliş ve gidiş saatleri, işe geç kalınıp kalınmadığı , şu anda firma içerisinde bulunan personelin konumları gibi daha yüzlerce özelliğe sahip olabilirsiniz. Bir örnek vermek gerekirse; örneğin yangın alarm sisteminizle kartlı geçiş kontrol sistemini entegre hale getirerek herhangi bir yangın durumunda tüm kapı kilitlerinin açılmasını sağlayabilirsiniz.

 

PROXİMİTY KART
Güvenli geçiş ve ödeme sistemlerinde kullanılan, 125 Khz frekansa sahip temas olmaksızın kullanılabilen kartlardır. ISO stadartlarına sahip proximity kartlar, kredi kartı ebatlarında olup, her iki yüzeye de termal baskı yapılabilmektedir. 

Proxy kart olarak da bilinen proximity kartları 0-10 cm mesafe aralığında etkili olabildiği için cüzdanlardan ve çantalardan çıkartılmadan dahi iş görebilmektedir. Kart fiyatlarının yüksek olamaması personel sayısı yüksek işletmelerde kullanımını cazip hale getirmektedir.
RFID SİSTEM
RFID kartlar, temassız kartların en son teknoloji ile geldiği son noktadır. RFID sisteminin en büyük özelliği uzun mesafelerden (metreler) bilgi okunabilmesidir.
Bir RFID vericisi , herhangi bir okuyucuya yaklaştırmaya gerek kalmadan içerisindeki bilgiler okunabilir , böylelikle uygulama açısınında sayısız avantaj sağlar.Örneğin müşteriniz kapıdan girdiği anda eğer sizin müşteri kartınızı yanında taşıyorsa siz ekranınızda gelen kişinin tüm bilgilerini bir anda görebilirsiniz ve müşterinize özel karşılama gerçekleştirebilirsiniz.
Rfid teknolojisi aynı zamanda stok sayımında da kullabilir. RFID etiketli ürünlerinizin bulunduğun depoda gezdireceğiniz bir rfid okuyucu ile stoktaki ürünlerinizi teker teker okutmaya gerek kalmadan saniyeler içinde yüzlerce ürünün sayımını gerçekleştirebilirsiniz
Hatta müşteriniz ürünü kasaya getirirken teker teker barkod okuyucudan geçirmesine gerek kalmadan neler aldığını görebilirsiniz ve böylelikle büyük zaman tasrrufu ve işlem hızı kazanabilirsiniz.
TURNİKE SİSTEMLERİ
Turnike geçiş sistemleri giriş kontrolü yapılması gereken yerlerde kullanılan tek kişi geçmesini istediğiniz geçişlerin güvenliğini almak istediğiniz noktalara takılan sistemlerdir. Kartlı geçiş sistemleriyle entegre çalışan turnikeler yerli üretim genel olarak tercih edildiği kadarıylada ital ürünlerde mevcuttur. Fiyat rakabeti nedeniyle yerli üretim turnikeler daha çok kullanılmaktadır. Turnike şekilleri yerin hacim alanına göre değişik modeller tercih edilebilir.

Turnike sistemleri Geçiş kontrol sistemlerine bağlana bildiği gibi bağımsız çalışma seçeneğide kullanılabilir. Buton, Jeton  yada serbest geçiş seçenekleriyle kullanılabilir.

Bel Tipi Turnekeler: Turnike sistemleri bel tipi diye adlandırdığımız yarım boy şeklinde tasarlanmıştır. Genelde kullanılan modellerdir. Aşağıdaki resimlerde değişik örnekler görebilirsiniz. Paslanmaz çelik turnike ve diğeropsiyenel parçalarıyla özellikleri arttırılabilir. Düşen kol, Cam gövde, Granit tabaka, Isıtıcılar vb.

Boy Tipi Turnikeler: Boy tipi turnike akla gelen stadyum girişlerinde kullanılan kafes şeklini almış turnikelerdir işyeri yada griş yapılmasını istenen yerin dekoruna göre camlı, ızgara boru şeklinde yada metal saçlardan yapılmış şekillerde üretim yapılabilmektedir. Dış ortama uygun modelleri üretilerek depo giriş alanlarına kullanılabilir. Turnikeler 220 volt elektrik beslemesine uygun şekilde yapılmıştır. Kart yada istenilen bir geçiş şekline uygun tasarlanmış istediğiniz geçiş sistemlerine entegre edilebilir yapıdadır. Üstünden atlama yada başka bir yol kullanılarak geçiş raporunu oluşturmamak istenilen özel bölümlerde kullanılabilir. Resimleri aşağıda görünmektedir.

 
• Kartlı Geçiş (ACCESS)
• Kamera Sistemleri (CCTV)
• Yangın Algılama
• Seslendirme ve Acil Anons
• Diafon Sistemleri
• Alarm Sistemleri

• Fiber Sistemleri
 
 
 

TURNİKELER

 

ROSSLAARE KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ (ACCESS)
 

 

AC-015 Tek Kapı, 2 Okuyucu Kontrol Ünitesi

AC-115 Kompakt Network Tek Kapı Kontrol Ünitesi

 

AC-215 Genişleyebilir Network Geçiş Kontrol Ünitesi

 

AC-225 IP Profesyonel, Genişleyebilir IP Network Geçiş Kontrol Üniteleri

 

AC-225 Profesyonel, Genişleyebilir Network Kontrol Ünitesi

 

AC-425-E Profesyonel, Genişleyebilir Network Kontrol Ünitesi

 

AC-425IP-E Profesyonel, Genişleyebilir IP Network Geçiş Kontrol Ünitesi

 

AC-525 IP Profesyonel, Genişleyebilir Kamera Entegrasyonlu Network Kontrol Ünitesi

 

MD-D02 2 Okuyucu Genişleme Kartı

 
MD-D04 AC-425-E için 4 Okuyucu Genişleme Kartı
MD-IO84 8 Giriş/4 Çıkış IO Genişleme Kartı
MD-14
MD-N32A RS-232'den Ethernet'e Çıkış için Dönüştürücü

AY-KR12B Micro Mullion Proximity Okuyucu

 

AY-Q64 Darbe Korumalı 3x4 PIN & Proximity Okuyucu

 

AC-F43 Dış Ortam, Arka Aydınlatmalı, Tek Başına Çalışan, PIN Kontrol

 

AC-G43 Dış Ortam, Mullion, Arka Aydınlatmalı, Tek Başına Çalışan PIN Kontrol Ünites

 
 
 
 

AC-Q41H Darbe Korumalı Tek Başına Çalışan PIN Kontrol Ünitesi

 
 
 
 

AC-Q42H Darbe Korumalı Tek Başına Çalışan PIN & Prox Kontrol Ünitesi

 
 
 
 

AC-B31 İç Ortam, Tek Başına Çalışan, PIN Kontrol Ünitesi

 
 
 
 

AC-C31 İç Ortam, Tek Başına Çalışan, PIN Kontrol Ünitesi

 
 
 
 

AYC-E55 Dönüştürülebilir 2x6 Ultra-İnce PIN Okuyucu/Kontol Ünitesi

 
 
 
 

AYC-F54 Dönüştürülebilir 3x4 Arka Aydınlatmalı PIN Okuyucu / Kontol Ünitesi

 
 
 

AYC-F64 Dönüştürülebilir 3x4 Arka aydınlatmalı PIN&Proximity Okuyucu/Kontrol Ünitesi

 
 
 
 

AYC-G54 Dönüştürülebilir 2x6 Arka Aydınlatmalı PIN Okuyucu/Kontrol Ünitesi

AT-R11 ISO Read-Only Proximity Kart 125KHz, Link ID, EM
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ARAÇ İÇİ İZLEME

 
   


 
 
 
     
 

 Ana Sayfa | IPTECH | Hizmetlerimiz | Referanslar | Güvenlik Nedir | İletişim

iptech güvenlik Tüm Hakları Saklıdır..