CCTV kamera, Kartlı geçiş ve Elektronik güvenlik sistemleri

CCTV kamera, Kartlı geçiş ve Elektronik güvenlik sistemleri


 
 

   BNWAS ( Bridge Navigational Watch Alarm System )

   BNWAS-Köprü üstü Alarm Sistemi

 
 
 

 
 

BNWAS NEDİR
Sistem ana ünite, reset üniteleri, kabin panelleri, hareket sensörleri, genel alarm paneli gibi aksesuarlardan oluşmaktadır. Çalışma prensipleri ise şöyledir. Köprüüstünde bulunan ana ünite üzerinden kaptan zamanlama ayarını 2 ile 12 dakika arasında bir zaman dilimine kurar ve "Back up Officer" hangi zabitse onu seçer.

Her güverte zabitinin kamarasında bir kabin panel mevcuttur. Vardiyada olan zabitin bu belirlenen zaman diliminde bir kere sistemi resetlemesi gereklidir veya sisteme hareket sensörü konulmuşsa sensör aktif olduğunda sistem resetlenir. Eğer resetlenmezse Backup Officer panelinde alarm çalmaya başlar. Backup Officer alarmı gördüğünde kamarasından resetleyemez köprüüstüne çıkıp resetlemesi gereklidir. Eğer iki dakika içerisinde backup officer tarafından resetlenmezse, genel bölgelere (salon veya koridorlar) konulan panellerde alarm çalmaya başlar.

BNWAS sistemi genel olarak üç alarm seviyesinden oluşur. Birinci seviye köprüüstü vardiya zabiti içindir. İkinci seviye Back up officer içindir. Üçüncü seviye genel alarm olarak tüm gemidir. Bazı sistemlerde sistemi inmarsat c cihazına veya SSAS(Ship Security Alert System) cihazına bağlanması sureti ile dördüncü seviye olarak alarmı şirket ofisine göndermek mümkündür.

Sistem pozisyon bilgisi için GPS cihazına, alarmın kayıt altına alınması için VDR/SVDR cihazına, Off course alarm için Autopilot cihazına ve dördüncü seviye alarm için SSAS ve İnmarsat C cihazına bağlanabilir. Aşağıda standart sistem örnekleri genişletile bilir. Gerekli olan en uygun sistem uygulanır.

 

KW8001 BNWAS Küçük Gemi Standart Sistemi (GEMİLER İÇİN 150 İLE 3000 GRT)

 

 
MADDE ÜRÜN CODE ADET
Merkez Paneli KW810 1
Monitör ve Uyarı Paneli
(Reset + Alarm içerir
)
KW810-M 1
BNWAS Hareket Sensör KW810-P 1

 

 
 
KW8000 BNWAS Orta Gemi Standart Sistemi (GEMİLER İÇİN 3000 İÇİN 10000 GRT)
 
 
MADDE ÜRÜN CODE ADET
Merkez Paneli KW810 1
Monitör ve Uyarı Paneli
(Reset + Alarm içerir
)
KW810-M 1
BNWAS Hareket Sensör KW810-P 1
Uzaktan Panel Kontrol KW810-R 1
Uyarı Paneli KW810-W 2

 

 
 
KW8002 BNWAS Büyük Gemi Standart Sistemi (10000TO 49.999 GRT GEMİLERİ İÇİN)
 
MADDE ÜRÜN CODE ADET  
Merkez Paneli KW810 1  
Monitör ve Uyarı Paneli
(Reset + Alarm içerir
)
KW810-M 1  
BNWAS Hareket Sensör KW810-P 2  
Uzaktan Panel Kontrol KW810-R 2  
Uyarı Paneli KW810-W 3

 

 
 
Sistem ana ünite, remot alarm uniteleri,reset üniteleri, kabin alarm uniteleri,hareket sensörleri, genel alarm sounder ( min75 db,max125db ) gibi aksesuarlardan oluşmaktadır.
Köprüüstünde bulunan main elektronik ünite üzerinden kaptan zamanlama ayarını 3 ile 12 dakika arasında bir zaman dilimine kurar ve Back up Officer hangi zabitse onu seçer.
Her güverte zabitinin kamarasında bir kabin alarm unit mevcuttur. Vardiyada olan zabitin hareket hallerini PIR dedektör algılar ve otamatik olarak sistemi resetler.Eğer K/Ü belirlenen zaman diliminde terk edilir ise Backup Officer kabinde sesli ve ışıklı alarm çalmaya başlar. Backup Officer alarmı gördüğünde kamarasından resetleyemez ve köprüüstüne çıkıp resetlemesi gerekmektedir.
Eğer kaptanın ayarladığı zaman diliminde Backup Officer tarafından sistem resetlenmezse, genel bölgelere (salon veya koridorlar) konulan ışıklı ve sesli sounder alarm üçüncü seviye olarak çalmaya başlar.
BNWAS sistemi genel olarak üç alarm seviyesinden oluşur. Birinci seviye köprüüstü vardiya zabiti içindir. İkinci seviye Back up Officer içindir. Üçüncü seviye genel alarm olarak tüm gemidir. Bazı sistemlerde sistemi SSAS(Ship Security Alert System) cihazına bağlanması sureti ile dördüncü seviye olarak alarmı şirket ofisine göndermek mümkündür.
Sistem sürat bilgisi için GPS cihazına, alarmın kayıt altına alınması için VDR/SVDR cihazına ( Gemide var ise ), Off course alarm için Autopilot cihazına bağlanılması zorunludur.
Dördüncü seviye alarm için SSAS cihazına önümüzdeki süreçte bağlanılması zorunlu kılınacaktır.
 
Basit tasarımı, zarif görünüm Dokunmatik ekran Sabit montajlı parçalar Kolay kurulum Tam otomatik Genişletme seçenekleri Rekabetçi fiyat Made in UK Dünya çapında desteklenen Onaylı Sistem

 
 

Certificate of Type Approval

 
• Kartlı Geçiş (ACCESS)
• Kamera Sistemleri (CCTV)
• Yangın Algılama
• Seslendirme ve Acil Anons
• Diafon Sistemleri
• Alarm Sistemleri

• Fiber Sistemleri
 

 

Araç Park Bariyeri
 

ARAÇ İÇİ İZLEME

 
 
     
 

 Ana Sayfa | IPTECH | Hizmetlerimiz | Referanslar | Güvenlik Nedir | İletişim

iptech güvenlik Tüm Hakları Saklıdır..