CCTV kamera, Kartlı geçiş ve Elektronik güvenlik sistemleri

CCTV kamera, Kartlı geçiş ve Elektronik güvenlik sistemleri


 
 
TURNİKE SİSTEMLERİ - TURNİKE GEÇİŞ SİSTEMLERİ
TURNİKE, BOY TURNİKE, KARTLI TURNİKE, PARMAK İZİ TURNİKE SİSTEMİ, JETONLU TURNİKE, BİOMETRİK TURNİKE SİSTEMLERİ


TURNİKE SİSTEMLERİ
Turnike geçiş sistemleri giriş kontrolü yapılması gereken yerlerde kullanılan tek kişi geçmesini istediğiniz geçişlerin güvenliğini almak istediğiniz noktalara takılan sistemlerdir. Kartlı geçiş sistemleriyle entegre çalışan turnikeler yerli üretim genel olarak tercih edildiği kadarıylada ital ürünlerde mevcuttur. Fiyat rakabeti nedeniyle yerli üretim turnikeler daha çok kullanılmaktadır. Turnike şekilleri yerin hacim alanına göre değişik modeller tercih edilebilir.

 

 

 

Turnike sistemleri Geçiş kontrol sistemlerine bağlana bildiği gibi bağımsız çalışma seçeneğide kullanılabilir. Buton, Jeton  yada serbest geçiş seçenekleriyle kullanılabilir. Turnike üzeri sayaç eklenebilir. Günlük yada haftalık yada istenilen zamanlar içersinde geçiş sayıları görülebilir. İstenilen jeton şekli kullanımı hazırlanabilir.
 

     

 
Bel Tipi Turnekeler: Turnike sistemleri bel tipi diye adlandırdığımız yarım boy şeklinde tasarlanmıştır. Genelde kullanılan modellerdir. Aşağıdaki resimlerde değişik örnekler görebilirsiniz. Paslanmaz çelik turnike ve diğeropsiyenel parçalarıyla özellikleri arttırılabilir. Düşen kol, Cam gövde, Granit tabaka, Isıtıcılar vb.

Kartlı geçiş sistemleri parçası olarak bine girişlerinde personal girişlerine yada okul, spor salonları, hastane ve benzeri yerlerde kim nezaman geldiğini kontrol etmek için kullanılan turnikeler kartlı sistemlere entegre edilerek güvenliği arttırmak i.üçin kullanılmıştır. Kartı olmayan yada yetkisi olmayan kişiler tarafından koruma alınan bölgedir. Çoklu geçişlerde herkezin kartını okutmasını sağlayan sistem. Kaçkişi olmanız önemli değil herkezin kartını yada geçiş yapmasını gerektiren geçiş ünitesini kullanması gerekir böylecek sağlıklı bir şekilde raporlama oluşmuş olur.

 


 
 
Boy Tipi Turnikeler: Boy tipi turnike akla gelen stadyum girişlerinde kullanılan kafes şeklini almış turnikelerdir işyeri yada griş yapılmasını istenen yerin dekoruna göre camlı, ızgara boru şeklinde yada metal saçlardan yapılmış şekillerde üretim yapılabilmektedir. Dış ortama uygun modelleri üretilerek depo giriş alanlarına kullanılabilir. Turnikeler 220 volt elektrik beslemesine uygun şekilde yapılmıştır. Kart yada istenilen bir geçiş şekline uygun tasarlanmış istediğiniz geçiş sistemlerine entegre edilebilir yapıdadır. Üstünden atlama yada başka bir yol kullanılarak geçiş raporunu oluşturmamak istenilen özel bölümlerde kullanılabilir. Resimleri aşağıda görünmektedir.
 

 
 
VIP TURNİKELER ( ENGELLİ GEÇİŞ TURNİKESİ ): Vip geçiş turnikeleri yoğun kullanım amacıyla değil gerekli önemli geçişlerde turnikeden geçilemeyen durumlarda kullanılan sistemlerdir. Malzeme kapısı, Makam geçişi ve Engelli geçişi kullanımı için tasarlanmıştır. Geçiş sistemlerine entegre edilerek istenilen açma seçeneği kullanılabilir. Kart sistemleri yada buton sistemleri uygulanarak geçiş kontrolü sağlanmış olur. Vip turnikeler motorlu yada motorsuz kilitli yada kilitsiz kullanılabilir. Motorlu olmayan modeller yaylı el ile açılmaktadır mekanik kilit kullanılan turnikeler açıl komutu verildikten sonra el ile açılmalıdır. Tek taraflı olabildiği gibi çift yönlüde açılabilirler. Motorlu vip turnikeler komut geldiğinde giriş yada çıkış yönüne doğru kolu açacaktır ayarlanan süre sonunda kendisi kapanacak ve kilitlenecektir. Malzeme geçiş, Engelli geçiş yada Yönetim geçiş için kullanılan turnikeler güvenlik veya görevli kontrolünde kullanılması tavsiye edilir. Resimlerde görülmektedir.
 

 
 

 
 
 
• Kartlı Geçiş (ACCESS)
• Kamera Sistemleri (CCTV)
• Yangın Algılama
• Seslendirme ve Acil Anons
• Diafon Sistemleri
• Alarm Sistemleri

• Fiber Sistemleri
 

 

 

ARAÇ İÇİ İZLEME

 
 

TANSA TURNİKE

 


            LTT-313

 


LTT-303

 


LTT-323

 


LTT-303E

 
  
     

 Ana Sayfa | IPTECH | Hizmetlerimiz | Referanslar | Güvenlik Nedir | İletişim

iptech güvenlik  Tüm Hakları Saklıdır..