WSS Güvenlik

Güvenlik kartli gecis sistemleri

Lenel KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ, Lenel kart sistemleri, Lenel Reader , OnGuard Sistem kontrol yazılımı, Kart okuyucular, ip paneller, Access kontrol yazılımları, lenel kontrol sistemleri

LENEL GEÇİŞ KONTOL SİSTEMLERİ

Geçiş kontrol sistemlerinde en üst düzey sistemlerden bir tanesi olan Lenel kartlı geçiş sistemleri, Lenel geçiş sistemi, üst düzey güvenlik geçiş sistemi Lenel adı altında kullanıcılarımıza proje uygulaması yapılmaktadır.

Lenel Kontrol Panelleri

Kart sistemlerinin cpu merkezi olarak bilinir. Access kontrol kurulacak sistemler merkezi paneller olmalıdır. Bu paneller kart okuyucu ( Reader ) bağlantıları, kapı bağlantıları, besleme gerilimleri, giriş ve çıkış sinyallerinin alındığı ünitelerdir. Bilgisayar yazılımıyla (OnGuard) Kartlı geçiş panelleri haberleşir.
Bu paneller kendi hafızasına sahiptirler 100  bin ile 250 bin olay hafızası 20 bin ile 150 bin kart hafızası sahip panellerdir.
Yazılımla haberleşmediği durumlarda bilgileri log (olay) hafızasında tutar.
Kart ve yetkilendirme hafızası sistemin hızlı ve offline çalışa bilmesi için kullanılan bölümdür.

Lenel Kart Okuyucu (Standart Proximity Okuyucu)

Standart proximity kart okuyucular lenel kartlı geçiş sistemiyle uyumlu çalışmaktadır. Değişik renk seçeneklerinde üretilen okuyuculardır. 26 Bit 125 khz Kartlı geçiş kontrol paneliyle çalışan kör okuyuculardır. Wiegant formatını kullanan okuyucular dört tel çalışır.
1 - Kırmızı + (Artı) besleme ucu
2 - Siyah - (Eksi) besleme ucu
3 - Yeşil D0 (Data Sıfır) ucu
4 - Beyaz D1 (Data Bir) ucu

 

LENEL IP SİSTEMLER

Kart geçiş sistemleri online offline çalışmaya elverişli sistemlerdir. Bağımlı sistemler bilgisayar yazılımları aracılığıyla hafıza oluşturulduktan sonra kayıtlar sisteme aktarılmasıyla çalışmaktadır. Bu aktarım Kart sistemleri, geçiş sistemleri merkezi panelleriyle yapılmaktadır. Merkez paneller IP Protokolleri destekler tcp\ip denilmektedir. Tcp/IP kontrol panelleri network ortamında haberleşmektedir. Paneli ethernet kablosu Cat 5, Cat 6 ve Cat 7 benzeri kablolarla hub, swich veya pach panel bağlantısı yapılarak uzak noktalardan haberleşmeleri tamamlanmış olur. Panele verilen ip adresi bilgisayar yazılımıyla aynı bölümde olmalıdır. Aksi durumda panel ve bilgisayar haberleşmeyecektir. Aynı numaralardan adreslenen panel bağlantı haberleşmesi tamamlanmış olur. Bilgisayar yazılımı kullanılarak gerekli network ayarları ve panel tanımlama ayarları yapılmalı ve haberleştiği görülmelidir.
 
 

Kartlı Geçiş (ACCESS)
Kamera Sistemleri (CCTV)
Yangın Algılama
Seslendirme ve Acil Anons
Diafon Sistemleri
Alarm Sistemleri
  Fiber Sistemleri 
 

 Ana Sayfa | IPTECH | Hizmetlerimiz | Referanslar | Güvenlik Nedir | İletişim

©2011 IPTECH GÜVENLİK Tüm Hakları Saklıdır...

.